wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności
Kategorie
Kontakt

Aktualności

Materace przeciwodleżynowe - kluczowe narzędzia w zapobieganiu i leczeniu odleżyn

04-05-2023Wyświetleń: 18
Odleżyny to poważny problem zdrowotny, który może wystąpić u pacjentów leżących przez długi czas, zwłaszcza u osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Są to uszkodzenia skóry, które powstają na skutek długotrwałego nacisku i tarcia skóry o powierzchnię łóżka czy krzesła, na którym pacjent przebywa przez długi czas. Powstawanie odleżyn jest związane z trudnościami w krążeniu krwi, co prowadzi do niedotlenienia tkanek i niewłaściwego odżywienia skóry. Warto zaznaczyć, że odleżyny są bardzo trudne do leczenia i mogą prowadzić do poważnych powikłań, takich jak infekcje czy zapalenia.
Przeczytaj całość

Krzesła do masażu klasycznego - zastosowanie i eksploatacja

19-01-2016Wyświetleń: 1600
Masaż klasyczny należy do najstarszej metody masażu. Metoda ta polega na rytmicznym wywieraniu i zwalnianiu nacisku na tkanki miękkie osoby masowanej. Powinien on być wykonywany zgodnie ze wskazaniami - różnymi ruchami i chwytami jednej lub obu rąk. Wyróżnia się podstawowe chwyty: głaskanie, ugniatanie, oklepywanie, rozcieranie,wstrząsanie. Każdy z wymienionych chwytów powoduje inny ucisk i rozciąganie tkanek, po czym następuje zwolnienie ucisku i tkanki powracają do pierwotnego stanu. Zachodzi w ten sposób bezpośrednie oddziaływanie bodźców mechanicznych na skórę, tkankę podskórną oraz mięśnie.
Przeczytaj całość

Zastosowanie kąpieli perełkowych - Tabele

22-10-2013Wyświetleń: 1806
Kąpiel perełkowa charakteryzuje się zadziwiającymi właściwościami i zaskakuje swoją skutecznością. Maty ozonowe stosowane do masażu są bardzo proste w użyciu i mogą być używane zarówno w profesjonalnych gabinetach, ośrodkach SPA, jak również w zaciszu domowym. Kąpiel perełkowa w przeciwieństwie do innych metod leczenia oddziałuje niemal na wszystkie organy i funkcje organizmu.
Przeczytaj całość

Opinie użytkowników aparatu AQUAVIBRON

11-03-2013Wyświetleń: 4343
AQUAVIBRON służy do masażu w kapielach leczniczych, w rehabilitacji po złamaniu kończyn, w reumatologii, w neurologii (np. przy porażeniach w chorobie Sclerosis Multiplex) oraz w innych schorzeniach ograniczających sprawność ruchową, a także w medycynie sportowej.


Dla udowodnienia przydatności aparatu AQUAVIBRON w wymienionych niżej dziedzinach przytaczamy niektóre spośród licznych opinii wybitnych fachowców z dziedziny medycyny, pracowników instytutów naukowo-badawczych oraz innych użykowników
Przeczytaj całość

Tabela Wskazań Sonda S-3

07-02-2013Wyświetleń: 2146
 W tabeli znajdą Państwo zalecenia, jakie proponowane są przy przeprowadzaniu laseroterapii z wykorzystaniem sondy S-3 dla poszczególnych schorzeń. W tabeli podane są zarówno sugerowana dawka promieniowania, jak i opis zabiegu, który skutecznie działa przy konkretnych jednostkach chorobowych. Aparaty do fizykoterapii do których pasuje sonda S-3: Aparat do laseroterapii Lasertronic LT-3, aparat do magnetoterapii Magnetronic MF-24.
Przeczytaj całość

Tabela Wskazań Sonda S-1

06-02-2013Wyświetleń: 2246
 W tabeli znajdą Państwo zalecenia, jakie proponowane są przy przeprowadzaniu laseroterapii z wykorzystaniem sondy S-1 dla poszczególnych schorzeń. W tabeli podane są zarówno sugerowana dawka promieniowania, jak i opis zabiegu, który skutecznie działa przy konkretnych jednostkach chorobowych. Aparaty do fizykoterapii do których pasuje sonda S-1: Aparat do laseroterapii Lasertronic LT-3.
Przeczytaj całość

Tabela Wskazań Sonda S-2

06-02-2013Wyświetleń: 1733
 W tabeli znajdą Państwo zalecenia, jakie proponowane są przy przeprowadzaniu laseroterapii z wykorzystaniem sondy S-2 dla poszczególnych schorzeń. W tabeli podane są zarówno sugerowana dawka promieniowania, jak i opis zabiegu, który skutecznie działa przy konkretnych jednostkach chorobowych. Aparaty do fizykoterapii do których pasuje sonda S-2: Aparat do laseroterapii Lasertronic LT-3.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu